İletişim Bilgileri

Çekmeköy bio aktif gıdalar ve medikal cihazlar

  • Yetkili Kişi: mustafa kılıç
  • Telefon numarası: +90 (532) 543-85-36
  • +90 (531) 290-29-23
  • MSN: mustafa3417@hotmail.com
  • Adres: MADENLER MAHALLESİ ESAT EFENDİ SK.NO:5/1, ümraniye, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Network marketing’te başarılı bir kariyer için yapılmaması gereken 4 temel hata

04.11.2017 13:55

Network marketing hem ülkemizde hemde dünyada büyüyen bir sektör. Bazı kişiler için ek gelir bazıları içinse de full tıme yapılan bir iş olmaktadır. Özellikle Türkiye de bu sektörde çalışanların büyük bir bölümü başarısızlıktan şikayet etmekte ve bu başarısızlıklar yüzünden çok fazla sponsor ve firma değiştirerek kendilerince buna çözüm bulmaya çalışmaktalar. Peki kişileri başarısızlığa iten temel sebepler nelerdir? İşte kişilerin başarısız olmasının 4 basit sebebi…

_ Birincisi yeterince çalışmamak,

– İkincisi doğru çalışmamak,

– Üçüncüsü güven,

– Dördüncüsü ise sürekliliği sağlayamamak.

Kişilerin en sık yaptığı hata sıkı çalışmamaktır. Başarının ve kariyerin en önemli unsuru dökülen alın teridir. Yeterince çalışmıyorsanız koyduğunuz hedeflere ulaşmayı beklemek hiç de gerçekçi değildir. Thomas Edison’un dediği gibi; “Sıkı bir çalışmanın yerini hiçbir şey alamaz. Deha, yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir.”

Eğer çok sıkıcı çalışıp zamanınızın büyük bir bölümünü işinize ayırıyorsanız ve sonuç alamıyorsanız o zaman yanlış bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Başladığınız işte bir başarısızlık söz konusu ise hatayı bulup düzeltiniz. Sebebini bilmediğiniz bir soruna çözümde üretemezsiniz. Önce sorunu tespit edin sonra da bu sorunu çözmek için yöntemler geliştirin.

İş hayatının en önemli unsuru güvendir. Güvenmediğiniz kişilere ve güvenmediğiniz bir firmada başarıya ulaşma imkanınız yok denecek kadar azdır. Firma tercihi ve sponsor tercihi yaparken güvenebileceğiniz kişiler ve size güven verebilecek firmaları tercih etmeniz çok önemlidir.

Yaptığınız işte sürekliliği sağlayamayıp devamlı sponsor ve firma değiştiriyorsanız kalıcı bir başarı elde etme olasılığınız çok az bir ihtimaldir. İnsanlar yaptıkları işte sürekli bir kazanç sağlamak ve başarılarını katlayacak yeni kariyerler edinecek pozisyonlara gelmeyi isterler. Nasıl bir evlilik yaptığınızda onu hayatınızı sonuna kadar sürdürmek istiyorsanız herhangi bir Network Marketing firmasında da çalıştığınız da aynı şekilde buradan emekli olacakmış gibi bir bakış açısıyla bakmalısınız.

Network Marketing sektöründe yaptığınız her hamle ya size bir yarar sağlayacak daha ileriye taşıyacak ya da zarar verecek yükselmenize engel olacaktır. En başta nasıl başarılı olduğunuzu ve başkalarına nasıl güçlü bir örnek teşkil edebileceğinizi asla unutmayın. Bu sadece işinizi nasıl ileriye taşıdığınız ile değil aynı zamanda nasıl yürüttüğünüz ile de alakalıdır. Yaşamınızda yapacağınız tüm kişisel ve işle ilgili hamlelerde, “kürek çekmesini bilen sandalda kendisine mutlaka bir yer bulur” mantığıyla yaklaşmalı, doğru yöntemlerle ve gösterilen çabayla başarılı olmak için çalışmalısınız