İletişim Bilgileri

Çekmeköy bio aktif gıdalar ve medikal cihazlar

  • Yetkili Kişi: mustafa kılıç
  • Telefon numarası: +90 (532) 543-85-36
  • +90 (531) 290-29-23
  • MSN: mustafa3417@hotmail.com
  • Adres: MADENLER MAHALLESİ ESAT EFENDİ SK.NO:5/1, ümraniye, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

5 aşamada network marketing sisteminde lider belirlemek

04.11.2017 14:37

5 aşamada network marketing sisteminde lider belirlemek
ismail yavuz on Nisan 2017
5 aşamada network marketing sisteminde lider belirleMEK

Network marketingte en önemli öğe tartışmasız kurduğunuz ekiptir. Size kariyerler kazandıracak ve maddi özgürlük sunacak olan değer, oluşturduğunuz ekip ve ekibin gösterdiği performanstır. O zaman alt ekiplerinizden güçlü liderleri belirleme ve bu liderleri yetiştirilme aşamaları şu şekilde olmalıdır.

  1. Öncelikle kendinizi bir lider olarak yetiştirin ve geliştirin

network marketing lider belirleme 6

Başkalarına liderlik yapmak, onları yönlendirmek ve yönetmek bir sanat ister. Rastgele kimse lider olamaz ve başarı elde edemez. Sizin güçlü bir ekip kurup onları eğitip, yönlendirmeniz için sizin belli bir bilgi birikimine ve tecrübeye ihtiyacınız olmalıdır. İş hayatınız da profesyonel bir lider olursanız, ancak profesyonel liderler yetiştirebilirsiniz. Onun için önce kendinizi bir lider olarak yetiştirin ve geliştirin, sonra da edindiğiniz deneyimleri ve kazanımları ekibinize aktararak onlarında bu bilgi ve deneyimleri kopyalamalarını sağlayarak sonuca gitmelerinin yolunu açın.

  1. Direk size bağlı olan birinci sıranızdaki kişileri tek tek analiz edin

Her şeyden önce derinlik olarak size en yakın olan kişilerden lider yetiştirmeye başlayın. Bunun da mantığı şudur: Birincisi; Bu kişilerin direk sponsoru olmanız, ikincisi; Büyük ihtimal çoğunluğu sizin sisteme kattınız kişilerden oluşması, üçüncüsü; Network marketing işi maddi kazanç sağlamak amaçlı yapılan bir iştir ve sistemlerin çok büyük bölümünde, size derinlik olarak en yakın olan kişiden daha fazla kazanç sağlıyor olmanızdır.
Derinlik olarak direk size bağlı olan kişilerden liderlik vasfı olan 3-5-7 gibi tek sayılardan oluşan liderleri tespit edin. Örneğin size bağlı olarak 25 kişi varsa bunlar içinde lider olabilecek en az 5 kişi çıkacak, önemli olan burada bu 5 kişinin belirlenmesidir. Bu kişilerin belirlenmesini ancak bilgi ve tecrübenize dayanarak yapabilirsiniz.

  1. Belirlediğiniz kişiler ile tek tek yüz yüze görüşme yapın

Kimlerin lider adayı olacağını belirledikten bu kişiler ile bir randevu ayarlayın. Görüşmeler için kesinlikle her biri ile ayrı ayrı zamanlarda bir araya gelin.
Kendilerine açık bir şekilde ben bir karar aldım ve ekibimden liderlik vasfı olan birkaç kişiye tüm imkânlarımı vererek onlarında lider olmasına ve bu işten ciddi kariyerler ve kazançlar elde etmelerini sağlamak istiyorum. Sende de o liderlik özelliklerini fazlası ile gördüm, açık ve net konuşuyorum, benimle bu yolda var mısın? Ben seni başarılı bir lider olarak sahnede binlerce kişi tarafından alkışlandığını görmek istiyorum, çok büyük çekler kaldırmanı ve maddi özgürlüğünü kazanmanı istiyorum… Gibi kişiyi motive edecek ve gururunu okşayacak sözler söyleyin. Bu şekilde belirlediğiniz tüm lider adayları ile görüşün ve lider olacaklarına dair söz alın.

  1. Belirlediğiniz liderleri kendi belirleyeceğiniz bir eğitime alın

Bu aşamaların en kritik virajı 4. Aşamadır. Lider adaylarınızı belirlediniz peki şimdi ne yapmanız gerekir? Onları nasıl bir eğitime tabi tutacaksınız. İşte en can alıcı soru nasıl olacak?
Size tavsiyemiz ilk önce bir strateji belirleyin ve kısa planlar ile bu stratejilerin uygulanabilirliğini test edin. Bu liderlerin her birinin bilgisi, tecrübesi ve eksiklikleri farklılık gösterecek sizi en zorda bırakacak noktada burası yani nasıl bir denge kuracağınızı kısa planlar ortaya koyacaktır.
İlk önceliğiniz çalıştığınız şirketin eğitimler için size sunduğu doküman, araç ve gereçler ile eğitiminize başlamak, eksik gördükleriniz yerleri de kendiniz ve üst sponsorlarınız yada çevrenizdeki network marketing alanında deneyimli kişilerden yardım alarak, eksikliklerinizi giderecek dokümanları hazırlayıp, eğitimlerin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayın.

  1. Yetiştirdiğiniz liderlerinde sizin yaptığınız gibi liderler yetiştirmesini sağlayın

Siz liderlerinizi belirleyip eğittiniz, sonuç olarak her birinin lider olmalarının önünü açtınız. Peki, network marketing’te başarılı olmak için bu yeterli midir? Tabiki hayır en son ve en can alıcı aşama olan 5. Aşamada da sizin bire bir lider adaylarınıza sunduğunuz liderlik imkânını, sizin de desteğiniz ile liderler kendi alt ekiplerine sunmalıdırlar.
O zaman her derinlikte ciddi liderler ortaya çıkacak, sizde sponsorları olarak alt ekipleriniz büyüdüğü zaman, derinlemesine onlara ulaşma ve eğitme ihtiyacı hissetmeden işinizi sağlıklı bir şekilde devam ettirme imkânınız olacaktır.

Bonus

Şimdi şöyle bir düşünün; alt ekiplerinizde sizin gibi onlarca lider olduğunu işte o zaman sizi kimse tutamaz muhteşem başarılar, kariyerler ve kazançlar ayaklarınızın altına serilecektir. Çok büyük servet sahibi bir zat öldüğünde mezarının taşına şunu yazmalarını ister: ben servetimi ve başarımı kendimden daha iyi olan liderleri yetiştirerek, onları kendi hizmetimde çalıştırarak elde ettim. Sizde sizden iyi olabilecek liderler yetiştirin ve onları servete dönüştürün.