İletişim Bilgileri

Çekmeköy bio aktif gıdalar ve medikal cihazlar

 • Yetkili Kişi: mustafa kılıç
 • Telefon numarası: +90 (532) 543-85-36
 • +90 (531) 290-29-23
 • MSN: mustafa3417@hotmail.com
 • Adres: MADENLER MAHALLESİ ESAT EFENDİ SK.NO:5/1, ümraniye, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
ÇİNKO

ÇİNKO

EK GIDA TAKVİYESİDİR Çinko zengin yiyecek ve bir afrodizyak olarak düşünülmüştür. Önerilen günlük alım 2-4 kapsül Kutu adedi 60 kapsül Değerli bir miner
stokta var
60 TL
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: mustafa kılıç
 • Telefon numarası: +90 (532) 543-85-36
 • +90 (531) 290-29-23
 • MSN: mustafa3417@hotmail.com
 • Adres: MADENLER MAHALLESİ ESAT EFENDİ SK.NO:5/1, ümraniye, İstanbul, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

.
Cildin görünümüne olumlu etkileri vardır

Hücrelerin oksidatif strese karşı korunmasına katkıda bulunur

A vitamininin normal metabolizmasını destekler

Saç ve tırnakları iyileştirir

Kemiklerin bakımına katkıda bulunur

Bilişsel işlevleri destekler Görme fonksiyonunda rol oynar

Bağışıklık sisteminin normal işlevini destekler

Üreme sisteminin gelişimi için gereklidir ve normal doğurganlık ve çoğalmaya katkıda bulunur

Kandaki normal testosteron seviyelerinin korunmasına katkıda bulunur.

Geleneksel Çin tıbbına göre, çinko, zengin yiyecek bir afrodizyak olarak düşünülmüştür.

BİYOÇİNKO BESLENME TAKVİYESİ

Ürünün içeriği: Laktik asit, glikoz, yumurta beyazının tozu
Çinko insan bünyesi için diğer birçok elementten daha fazla önem taşımaktadır. 1958 yılında Mısır'da ve İran'da genç erkeklerde görülen vücut ile orantısız kafa büyüklüğü, ayrıca kısa boy ve erkeklik gücünün yitirilmesi gibi rahatsızlıklarla ilgili yapılan araştırmalarda, bu kişilerin şiddetli çinko eksikliğine maruz kaldıkları ortaya çıkmıştır. Sonuç olarak çinko nun insan sağlığındaki rolünün bilimsel olarak kanıtlanmasından sonra 1974 tarihinde Amerikan Uluslararası Akademi Gıda ve Beslenme Konseyi tarafından çinkonun insan vücudu için birinci derecede önem taşıdığı kabul edilmiştir.
1. Çinko, elementi metabolizmada bulunan ve yüksek derecede yaşamsal önem taşıyan, sayıları 200'ü bulan hormon ve fermentin içerisinde katalizör olarak yer almaktadır. Fermentlerin aktivasyonunda önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda lenf hücrelerinin oluşumunu, saç ve tırnak sağlığını, bağışıklık isteminin korunmasını, görme, tat alma duyusunun güçlenmesini, özellikle de üreme sağlığı için önemli bir mineraldir.
2.İnsan organizmasındaki hormonların formasyonunda çinkonun önemli bir rolü vardır. Gelişme çağında boy uzamasında ve gelişimin hızlanmasında, kolajen dokular ve iskelet oluşumunda çinkonun önemi büyük tür. Yeterli miktarda çinko içeren bir beslenme, büyüme ve gelişmeyi hızlandırır. Klinik deneyler, çinko eksikliği olan çocuk­ ların büyüme ve gelişiminin geciktiğini kanıtlamıştır. Çinkonun sağlık üzerindeki etkisi çok büyüktür.
3. Çinko cinsel sağlığı koruma ve cinsel işlevin normal bir şekilde gerçekleşmesini sağlama açısından da çok önemlidir. Çinko kadınlarda yumurtalıklarda, erkeklerde ise testisler ve prostat bezinde çok miktarda bulunmaktadır. Ama her şeyden fazla çinko mikro ele menti spermde bulunmaktadır. Bu yüzden çinko eksikliği genç evli çiftlerde dahi kısırlığa yol açabilir. İran sağlık kuruluşlarının verdiği bilgilere göre çinko eksikliği henüz çocuk yaştayken cinsel akti vasyonun gelişmemesine neden olarak gös terilmektedir.
4. Çinko mikro elementi aynı zamanda görme duyusunun sağlıklı bir şekilde çalışması ve gelişmesi açısından da çok önemlidir. Çinko elementi insan gözünde de yüksek miktarda (ortalama 21,86 mg.mol./gr.) bulunmaktadır. Özellikle retinada yüksek miktarda bulunan çinko gözlerin keskin olmasını, karanlığa adaptasyonunu ve gece görme yetisini sağlar. Günlük beslenmede gereken miktarda kalsiyum ve çinkonun
alınması çok büyük önem taşımaktadır. Bu minerallerin tamamlanması genel sağlığın kazanılması için olduğu gibi miyopun önlen mesi için de gereklidir.
5. Çinko ayrıca tat alma işlevinin normal bir şekilde yerine getirilmesini ve iştahın yerinde olmasını sağlar. Tat almaya yardımcı olan tükürükteki elementler tat alma duyusunun ağız mukozasındaki epitel hücrelere ulaşmasını sağlarlar. Çinko elementinin eksikliği durumunda ağız mukozasında hiperplazi ve keratizasyon meydana gelmektedir. Bu nedenle tat alma reseptörleri tıkanır, tat alma duyusu kaybolur ve dolayısıyla da iştah kapanır.
6. Yapılan bilimsel araştırmalar, çinkonun yaşlanmaya karşı bağışıklık kazandırdığını ve yaşlanma sürecini yavaşlattığını kanıtlamıştır. Norris, çinkonun bağışıklığı arttıran 7 etkiyi doğrulamıştır:
– Metalik fermentleri düzenler.
– DNA, RNA ve protein sentezleri için gereklidir.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 60 TL
 • Minimum Sipariş: 1 ad.
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer gıda ürünleri
Oluşturma tarihi: 20.08.2017 07:17
Düzenleme tarihi: 01.05.2019 18:35